Villa Borghese – Kardynalska kolekcja

Jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków miasta, rozciągających się na przestrzeni 80 ha. Park składa się z obszarów o rozmaitym charakterze, ogrody o geometrycznych klombach, obszary ukształtowane malowniczo, typowe dla ogrodów angielskich, laki i małe lasy które przypominają pejzaż wsi około rzymskiej. 15 mniejszych zabytkowych zabudowań, 14 małych budowli, dziesiątki fontann, pomników i rzeźb.

Zespół parkowy powstał z woli właściciela Pałacyku Książęcego (Casino Nobile) siostrzeńca papieża Pawła V Kardynała Scipiona Borghese dla pomieszczenia jego słynnej kolekcji sztuki.

Głównym celem naszej wizyty jest zapoznanie się z kolekcja, która została udostępniona publiczności dopiero w 1903 roku. Tu podziwiać będziemy trzy znakomite rzeźby autorstwa młodego Berniniego „David”, „Apollo i Dafne”, „Porwanie Prozerpiny”, rzeźbiarski akt Paoliny Bonaparte, dzieło Canovy, odkryjemy ogromną sugestywność Caravaggio, elegancję i harmonię w obrazach Rafaela, malarstwo wyrafinowanej sztuki Dominikina, arcydzieła Rubensa, Perugino, Botticceliego. Jedno z najbardziej emocjonalnych spotkań ze sztuką, w jednym z najbogatszych pałaców Rzymu.

 

 

Czas trwania tury około 3 godziny.
Ceny biletów:

– koszt biletów dla dorosłych 18 euro + 2 euro rezerwacja
– koszt biletów dla młodzieży od 18 do 25 lat 11,50 euro + 2 euro rezerwacja
– młodzież do 18 lat bilet darmowy