Ostia Antica – Wycieczka do rzymskiego miasta

Może nie wszyscy wiedzą, że niedaleko Rzymu znajduje się jeden z najsłynniejszych obiektów archeologicznych miasta, ruiny antycznego portu rzymskiego Ostia.
Miasto położone wśród cyprysów i sosen śródziemnomorskich ukazuje nam lepiej od innych znajdujących się w Rzymie obiektów metody budowy, materiały budowlane oraz życie codziennie mieszkańców.

Wzdłuż głównej drogi miasta Decumano massimo szerokości 9 m podziwiać będziemy kolosalne Termy – niezbędna rozrywka rzymian z doskonale zachowanymi mozaikami, Insule – antenaci naszych współczesnych osiedli i dzielnic rezydencjalnych, Teatr – klejnot archeologiczny wykopaliska, który zachował jeszcze widownie i scenę z miejscem na orkiestrę, Forum i imponujące na nim Capitolium, świątynia dedykowana Triadzie Kapitolińskiej. Podczas naszego spaceru opowiem wam historie życia codziennego, jak funkcjonował system ogrzewania, gdzie znajdowały się pralnie miejskie, piekarnie, jak funkcjonowały giełdy handlowe, w jakich bogów wierzyli. Dzięki tym wszystkim detalom odkryjemy, że życie w tym mieście nie różni się tak bardzo od naszego…

 

 

Czas zwiedzania 4 godziny.

Ceny biletów:
– dorośli 10 euro
– młodzież od 18 do 25 lat 5 euro
– młodzież do 18 lat bilet darmowy

Park archeologiczny jest otwarty od godz 8:30 codziennie oprócz poniedziałku.
W okresie wiosenno-letnim do godziny 19:00.
W okresie jesienno-zimowym do godziny 17:00.