Trasa 4 – Place i fontanny

Trasa:
fontanny1– Plac Navona
– Kościół Św. Luigiego Dei Francesi
– Panteon
– Kościół Św. Ignacego
– Fontanna Di Trevi
– Plac Hiszpański
– Plac Del Popolo

Czas zwiedzania:
ok. 3 godzin

Spacer szlakiem XVI i XVII wieku, kiedy w Rzymie tryumfował Barok, rozpoczyna się na placu Navona. Kiedyś stadion cesarza Domicjana, dzisiaj jeden z najżywszych placów miasta. Na środku placu Fontanna Czterech Rzek, dzieło wybitnego przedstawiciela baroku Berniniego. Niedaleko stąd znajduje sie kościół Św. Luigiego dei Francesi. Watro wejść do środka i zobaczyć sugestywną kaplice Contarelli, w której wiszą obrazy Caravaggio.

Panteon to okazała starożytna świątynia. Przetrwała do dziś dzięki papieżowi Bonifacemu IV, który przekształcił ją na kościół. Posiada największa kopule na świecie. Legenda głosi, ze to uciekające stąd demony wybiły w niej dziurę. Niedaleko także znajduje się kościół Św. Ignacego gdzie zwrócimy uwagę na genialna perspektywę wymalowanej na płótnie kopuły.

Fontanna di Trevi to królowa fontann rzymskich, tu nie należy szczędzić drobnych, wrzucając monetę rzymianie gwarantują wam powrót w to miejsce.

Plac Hiszpański zachwyca swą elegancją i osiemnastowieczna finezją. Ulubione miejsce spotkań cudzoziemców. Stąd rozchodzą się słynne ulice Margutta, Babuino, Condotti, przy których znajdują się najwytworniejsze sklepy Rzymu.

Plac del Popolo to ostatni etap naszej wycieczki, legenda głosi, że tu złożono prochy cesarza Nerona, a w średniowieczu papież Paschal II zbudował na tym miejscu kościół, żeby wygnać dokuczliwe demony, które grasowały po placu i przypominały przeklętego przez rzymian Nerona.